Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1 DOJUS agro

Dotnuvos eksperimentinį ūkį gaubia nežinia

Autorius: Agroeta
Dotnuvos eksperimentinį ūkį gaubia nežinia
Dotnuvos eksperimentinį ūkį gaubia nežinia
Printer Friendly, PDF & Email

Jau praėjo daugiau kaip metai, kai Vyriausybė nutarė į privačias rankas perleisti valstybei priklausančią bendrovę Dotnuvos eksperimentinį ūkį. Sprendimas priimtas, bet realių veiksmų nesimato, o juk ūkis tai gyvas organizmas, jame nenutrūkstama grandine turi vykti darbai, be to, nevalia pamiršti, kad čia dirba pusšimtis apie savo ateitį galvojančių žmonių.

„Kaip žinia, visus reikalus tvarko Turto bankas, o jis su ūkio dirbančiaisiais informacija nesidalina. Žinome tik tiek, kad vertinimo komisija atliko savo darbą, o toliau – tyla“, – šiandieninę situaciją komentavo laikinai ūkio vadovo pareigas einanti Regina Urbšienė.

Žemės ūkio ministerijai priklausiusiame ūkyje šiuo metu gaminami pašarai gyvuliams, atliekami javų priežiūros darbai, melžiamos karvės, žodžiu, gyvenimas čia nesustojo. Suprantama, ūkiui labai reikia investicijų, nes lūžta nebe pirmos jaunystės technika, pasitaiko, jog subyra koks agregatas, bet pinigų nėra, be to ir senos skolos ūkį labai smaugia.

„Žmonės kalba, kad bus skelbiamas ūkio pardavimo aukcionas, o Turto bankas tyli, tik informuoja mus, ką galėsime įsileisti ūkio apžiūrai. Bendrai situacija pavadinčiau prastoka, juk ir darbuotojai jaučia didelį nerimą dėl savo ateities“, – sakė R.Urbšienė.

Dar ne taip seniai Dotnuvos eksperimentinio ūkio funkcijos buvo eksperimentinė, mokomoji ir bandomoji ūkinė veikla, žemės ūkio mokslo, inovacijų bei pažangiausių gamybos technologijų diegimas ir plėtra.

Dainius MAKYS

Facebook komentarai

T Hegvita agro