Dėl GMO užteršimo Prancūzijos fermeriai sunaikino 18 000 hektarų rapso pasėlių

(Paryžius, balandžio 11 d.) Prancūzijos fermeriams teko sunaikinti apie 18 000 hektarų rapso pasėlių, kai juose buvo rasta genetiškai modifikuotų produktų (GMO). Paaiškėjo, kad GMO buvo rapso sėkloje, o ją ūkininkams pardavė platintojas. „FarmingUK“ praneša, kad rapso sėkla šių metų pradžioje Prancūziją pasiekė iš Kanados.

Kaip ir Lietuvoje bei dar penkiolikoje Europos Sąjungos valstybių ir regionų, Prancūzijoje GMO yra visiškai uždrausti. Vartojant GMO turinčius produktus, jie gali sukelti toksines ir alergines reakcijas, pakenkti aplinkai, nors visiškai tiksliai mokslininkai to negali įrodyti. Vis dėlto kai kurios šalys, apsidrausdamos nuo ne iki galo ištirtos GMO įtakos žmogaus sveikatai, yra paskelbusios visišką embargą GMO.

Aptikus GMO, prancūzams teko sunaikinti rapso pasėlius dar prieš jų žydėjimą, nes egzistavo rizika, kad GMO išplis ir po aplinkinius laukus.

Rapso sėklos platintojas šiuo metu tariasi su ūkininkais dėl kompensacijų.

Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Almonas Gutkauskas   2019/04/12 at 15:35

   Tiksliau išsireiškus, – GM augalus Lietuvoje auginti uždrausta (išskyrus mokslo tikslais, uždaroje patalpoje). O parduoti, kai kuriuos GM produktus (GM produktas vadinamas tuomet, – kai produkte yra viršijamas GMO nustatyta riba, – ji buvo 0,9 proc.), kai jie yra atitinkamai pažymėti, – galima. Bet ne auginti. Ekologinėje gamyboje ir NPK – GMO produkte yra visiškai uždrausti. Apie auginimą nekalbant, – nes auginti apskritai uždrausta, kaip minėjau.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.