Dėl AKM lietuviškos kiaulienos dar nepritruksime, bet nuostolių galėjo būti mažiau

(Vilnius, lapkričio 29 d.) Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas įsitikinęs, kad lietuviškos kiaulienos parduotuvėse tikriausiai rasime dar ilgai, nors jos užauginame tik pusę reikiamo kiekio.

„Afrikinis kiaulių maras labiausiai smogė mažiesiems augintojams. Tad pasiūla sumažėjo ne tiek daug, kad imtų trūkti lietuviškos kiaulienos. Kiaulienos paklausa po truputį mažėja mažėjant gyventojų skaičiui, tad kaip būdavo parduodama apie pusė lietuviškos kiaulienos iš viso suvartojamo jos kiekio, taip ir tebeparduodama“, – aiškino portalui Agroeta A.Baravykas.

Neseniai Agroeta rašė, kad Čekijoje į kovą su Afrikiniu kiaulių maru (AKM) pasitelktos policijos snaiperių pajėgos, kurios padeda medžiotojams naikinti sergančius šernus ir taip bando suvaldyti šią epidemiją. „Mes dar 2014 m., kai AKM pradėjo plisti, siūlėme imtis visų įmanomų priemonių naikinti sergančius šernus, nes tam turime visus reikiamus resursus. Jų kaina, palyginti su vėlesniais nuostoliais, būtų buvusi smulkmena. Tačiau nieko nebuvo imtasi“, – apgailestavo direktorius.

Šiemet spalį kiaulių skerdimo apimtys Lietuvoje sudarė 67 tūkst. vienetų ir buvo dešimtadaliu didesnės nei rugsėjį bei tiek pat kaip pernai tuo pačiu metu.

Agroeta

 

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.