Darbuotis lysvėse galės vaikai tik nuo 14 metų, o grėboti lapus, valyti sniegą – metais vyresni

(Vilnius, gruodžio 6 d.) Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) pasiūlytam paslaugų teikimo sąrašui, kurias pagal paslaugų kvitus gali teikti nepilnamečiai.

Šiuo sprendimu Vyriausybė patikslino dar 2013 m. priimtą nutarimą, nes kilo abejonių, nuo kokio amžiaus nepilnamečiams leistina teikti vienokias ar kitokias žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas.

„Mes praėjusį kartą buvome įpareigoti patikslinti paslaugų sąrašą“, – Vyriausybės posėdyje sakė žemės ūkio ministras Bronislovas Markauskas.

Teikiant paslaugas žemės ūkyje ir miškininkystėje nepilnamečiai asmenys sudaro nuo 8 iki 21 proc. visų paslaugas teikusių asmenų.

ŽŪM pasiūlytam pakeitimui buvo pritarta.

Tai reiškia, kad nuo šiol nepilnamečiai iki 18 metų negalės teikti, pavyzdžiui, mineralinių trąšų barstymo, medžių, vaiskrūmių ir vaismedžių genėjimo paslaugų.

Tik nuo 15 metų amžiaus paslaugas bus galima iškrauti iš transporto priemonių kompostą, paskleisti durpes ar žemes dirvoje, o ravėti, retinti, laistyti galės tik vaikai, kuriems yra ne mažiau kaip 14 metų.

Grėboti lapus arba valyti sniegą irgi bus galima tik nuo 15 metų.

Ministerija nurodo, kad tokiu teiktinų paslaugų reglamentavimu siekiama sustiprinti nepilnamečių asmenų apsaugą.

Agroeta

Darbuotis lysvėse galės vaikai tik nuo 14 metų, o grėboti lapus, valyti sniegą – metais vyresni

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.