Byra Žemės ūkio rūmai: iš narių traukiasi penkios įtakingos organizacijos

(Kaunas, lapkričio 8 d.) Skaitlingiausios ir įtakingiausios šalies žemdirbių organizacijos traukiasi iš Žemės ūkio rūmų (ŽŪR), kurios nariais jos buvo daugiau kaip 20 metų. Šią informaciją „Agroetai“ patvirtino Lietuvos grūdų augintojų asociacijos (LGAA) pirmininkas Aušrys Macijauskas.

Pasak jo, iš ŽŪR narių gretas taip pat palieka Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija ir Respublikinė lenktyninių žirgų lyga.

„Visos šios organizacijos buvo arba nuo Žemės ūkio rūmų įkūrimo dienos arba neužilgo nuo jų įkūrimo, – pasakojo A. Macijauskas. – Pasitraukimo argumentai visiems seniai žinomi, nes seniai aišku, kad žemdirbiai nebeturi ŽŪR veiklai jokios įtakos, nes jai įtaką daro ŽŪR administracija“.

Pasak jo, ŽŪR administracija daro viską, kad tik ūkininkai negalėtų patys valdyti Žemės ūkio rūmų.

„Matome, kad priimami sprendimai nederinami su ŽŪR nariais, o tie patys sprendimai palankūs išimtinai valdžiai. Tad nematome toliau prasmės būti ŽŪR nariais“, – aiškino A. Macijauskas.

LGAA vadovas pridūrė, kad dėl pasitraukimo iš ŽŪR grūdininkai savo susirinkimuose jau nubalsavo gal tris kartus. Jis pabrėžė, kad asociacija pareiškimą ŽŪR pateiks artimiausiu metu.

Paklaustas, kaip LGAA ir kitos išstojančios organizacijos ketina atstovauti žemdirbių interesus, A. Macijauskas paaiškino, kad bus veikiama per Lietuvos žemės ūkio tarybą. Būtent ją ir įkūrė minėtos organizacijos.

„Esame įkūrę žemės ūkio tarybą, kuri atstovauja profesionalius žemdirbius. Mūsų nariai gamina apie 80 proc. žemė ūkio produkcijos. Taip kad manome, jog savo interesus atstovausime susivieniję būtent čia“, – neabejoja A. Macijauskas.

Agroeta

 • 5 komentarai
  Komentuoti

  1. Šeimos ūkininkas Skuodas   2018/11/11 at 23:25

   Oi kaip gerai kad Kaimo oligarchai atsiskyrė, seniai jiem jau ne vieta LR žemės ūkio rūmuose.
   Dabar Lietuvoje turėsime daugiausiai išmokų ir ES investicijų pasisavinančių atstovų – Lietuvos žemės ūkio taryba tarp kurių narių yra ir teistų nusikaltėlių ir LT Žemės ūkio rūmus, kurie bent jau paskutiniu metu sistemingai dirba atstovaudami šeimos vidutinius ūkius, kurių iki šiol taip niekas ir neatstovavo.
   Puiki žinia Lietuvos žemdirbiams.

  2. Anonimas   2018/11/12 at 08:56

   Girdėjau jog Talmantas su savo šeimos nariais yra gavęs daugiau kaip 2 milijonus ES paramos. Ar tokius milijonus gavęs lietuvos ūkininkų sąjungos vadovas gali tinkamai atstovauti žemdirbių daugumą, kurie išviso nėra gavę paramos? Labai gerai kad pagaliau ūkininkų sąjunga nuėjo su bendrovių asociacija, jie yra turtingi turi savo teisininkus, gali dirbti savarankiškai. O aš savo ruožtu pateiksiu prašymą išstoti iš ūkininkų sąjungos, nes dabar jau akivaizdu – susijungus su bendrovių asociacija ūkininkų sąjunga atstovauja stambiuosius lietuvos žemdirbius.

  3. manau kad   2018/11/12 at 10:38

   Klaidinantis straipsnio pavadinimas – byra Rūmai.
   teisingiau būtu Rūmai valosi, nepasiduoda žemvaldžių, žemgrobių spaudimui spaudimui.

  4. Bevardė   2018/11/12 at 18:00

   Talmantas su visa šeima pasieme paramos už 2 limonus, bet ir atiminėjo iš vargšų valstybines žemes, tiesiog bjauru buvo tai stebėti Kedainiuose.O Macijauskas už ką teistas visi žino.Gerai, kad jie ir pasitrauke, nes per du rinkimus Talmontas nebuvo išrinktas ZŪR pirmininku.

  5. Skandalas   2018/11/12 at 21:01

   Jei neklystu tai čia tas pats Konservatorius Aušrys Macijauskas kuris buvo teisiamas už korupciją ir dabar atstovaujantis stambius grūdininkus?
   Iš vis kaip tokius dar kur nors priimti gali, jei butu mano valia nė vieno panašaus veikėjo prie valdžios neprileisčiau kuris buvo teisiamas už korupciją.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.