Broniui Markauskui – skaudūs dūriai Seime

(Vilnius, balandžio 17 d.) Žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui antradienį teko teisintis Seime dėl jo šeimos ūkininkavimo aplinkybių. Ministrui teko išgirsti karčių klausimų iš opozicijos, nes, pasak parlamentarės Rasos Budbergytės, televizijos laidoje „Dėmesio centre“ „buvote sumišęs ir pasimetęs“.

„Pasistengėte įrodyti, kad ne jūs už viską atsakingas, o jūsų mama. Bet kaip jums atrodo, ar jūs iš tokios dviprasmiškos situacijos stengiatės išvinguriuoti, gavęs leidimus iš partinės pusės, ar nepažeidžiate Konstitucijos“, – ministro klausė parlamentarė.

„Iš tiesų esu įsitikinęs, kad sąžiningai tarnauju. Kaip žemės ūkio ministro mano nėra tokia didelė patirtis ir tie žmogiški paslydimai ant banano žievės yra žmogiški“, – tikino B. Markauskas.

Pats ministras tikino, kad pradėjus ūkininkauti šeimą lydėjo netektys, o „mama šiandien praktiškai nemato“.

„Man teko didelę naštą pasiimti ant savęs. Ne viską įvertinau. Tikrai mano darbas yra nuoširdus Lietuvai ir tą turiu daryti toliau“, – kalbėjo B. Markauskas, taip ir neatsakęs, kas rūpinasi ūkiu, jei jo artimiausias žmogus praktiškai nemato.

„Valstietis“ Povilas Urbšys irgi skaudžiai dūrė ministrui, klausdamas, ar šis apsirengęs sugrąžinti gautas išmokas už neteisėtai dirbtą žemę, nes už kiekvieną sklypą, kuris naudojamas panaudos pagrindais, tenka deklaruoti raštiškai Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

„2014 m. buvo deklaruojama dėl šito sklypo, buvo kreipiamasi, kad naudojama panaudos pagrindu. 2017 m. rudenį to sklypo savininkas su antstoliu fiksavo, kad jo žemė dirbama neteisėtai“, – aiškino P. Urbšys.

Jis klausė, kodėl jau tada ministrui situacija netapo signalu. „Juolab kad NMA baudžia ūkininkus, jei jie dirba neteisėtą žemę. Ar jus gražinsite pinigus, kad būtų visiems taikomi vienodi standartai“, – kalbėjo P. Urbšys.

Į tai ministras atsakė, kad išmokos buvo gautos teisėtai, nes esą buvo deklaruota, kas buvo pasėta sklype.

„Išmokos buvo gautos teisėtai. Tas savininkas išmokų negalėjo gauti“, – pabrėžė B. Markauskas.

Jis pridūrė, kad yra užsitikrinęs ir visų žemdirbiškų organizacijų palaikymą. „Niekam nekyla abejonių dėl mano kompetencijos žemės ūkio srityje“, – akcentavo B. Markauskas.

Žemės ūkio ministro likimas turėtų paaiškėti šiandien pavakare po jo susitikimo su Premjeru Sauliumi Skverneliu. Pastarasis tikina, kad ministras dirbti gali. Savo ruožtu Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad po skandalingos istorijos ji nematanti galimybių B. Markauskui toliau užimti svarbų valstybės postą.

Jei ministras nepasitrauks savo noru, opozicija žada jam rengti interpeliaciją.

Agroeta

 • 3 komentarai
  Komentuoti

  1. taigi   2018/04/17 at 17:05

   Kaip tokius markauskus pavadint?Gal pažaliavusiais žaliais „VARGŠAIS“.O iš tiesu, tai tikri cinikai.

  2. Stanislovas   2018/04/17 at 17:23

   Aš manau, kad tas žmogus kuris dirba žemę sėja javus ar sodina bulves yra ne toks tinginys. Jis stengiasi kelti Lietuvos ekonomika nors ir mažu laipsniu. Ponai opozicijos Seimūnai, gaila, kad jus po rinkimų niekur nevažinėjat ir nematot realios padėties žemės ūkyje.Aš manau, kad jus per daugelį metų mažai susitikinėjate su ūkininkais. Mano nuomonė, kad B.Markauskas turėtu ir toliau tęsti ministro pareigas. Jei mes nedirbsime žemės, tuomet neturės ir opozicijos seimūnai ką valgyti. Krūmokšniai, savaiminiai augantys medžiai dirbamojoje žemėje ne užaugins derliaus. Toks užterštas nedirbamos žemės, kad ir mažas plotas pilnai užterš kaimyno šalia augančius javus piktžolėmis. Gal būt reikia ir apie tai pagalvoti. Čia mano nuomonė

  3. Rankovė   2018/04/17 at 17:25

   Komentarai nepraeina, jie trinami.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.