Britų pieno ūkiams siūlomos tokios supirkimo kainos, kurių lietuviai galėtų tik pavydėti

(Londonas, gruodžio 27 d.) Didieji Europos pieno perdirbėjai paskelbė apie žaliavos pieno supirkimo kainas kitų metų sausio ir vasario mėnesiui. Bendrovė „Müller“ pareiškė, kad nuo 2019 m. vasario 1 d. už kilogramą natūralaus pieno ūkininkams mokės 30,5 euro cento, o žemdirbiai, kurie norės fiksuoti kainą ilgalaikiams kontraktams, gaus po 31 euro centą už kilogramą žaliavos.

„Kainų nestabilumui rinkoje šiuo metu daro sviesto ir grietinėlės kainos ir mes džiaugiamės, kad ūkininkams galime pasiūlyti išties gerą kainą. Gamintojai gali pasinaudoti puikia galimybe užfiksuoti kainą, nepriklausančią nuo rinkos svyravimų“, – sako „Müller“ atstovas Rob Hutchison‘as.

Tiesa, sausio mėnesį „Müller“ savo tiekėjams mokės šiek tiek mažiau, todėl vasario mėnesio kainos paskelbimas Jungtinės Karalystės ūkininkų buvo sutiktas palankiai.

Sausio mėnesį pieno supirkimo kainą ūkiams mažins ir „Arla Foods“, kuri ketina mokėti 0,335 Eur/kg. Tai kur kas daugiau, nei „Müller“.

„Kaip ir prognozuota, rinkoje pastaruoju metu pigo pieno produktai, o pieno gamyba išlieka tokia pat didelė, kaip ir anksčiau. Kita vertus, mes savo kooperatyvo nariams užtikrinome kol kas aukščiausią pieno supirkimo kainą, nei jos vidurkis rinkoje“, – teigė „Arla Foods“ valdybos pirmininkas Johnnie Russell‘as.

Kitos kompanijos kol kas nepaskelbė, kiek mokės už žaliavą ūkininkams.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.