Birželio mėnesį labiausiai pigo pomidorai ir obuoliai

(Vilnius, liepos 2 d.) „Pricer.lt“ kainų tyrimas rodo, kad birželį, kaip ir gegužę, vidutinis pigiausių maisto produktų krepšelis toliau  pigo (-1,7 proc.), o populiarių, gerai žinomų maisto produktų krepšelis toliau brango (+1,6 proc.).

Karšta vasara Lietuvos pirkėjams dovanojo ne tik kaitrią saulę ir puikų orą, bet ir mažėjančias vaisių bei daržovių kainas. Per mėnesį labiausiai atpigo pigiausi pomidorai (-31,9 proc.), obuoliai (-17,1 proc.) ir bananai (-14,6 proc.).

Birželio mėnesį atliktas Pricer.lt kainų tyrimas rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis, palyginus su gegužės mėnesiu, atpigo -1,7 proc.

Per mėnesį žinomų prekinių ženklų vidutinis krepšelis pabrango 1,6 proc. Pigiausiai tyrimo krepšelį buvo galima įsigyti parduotuvėje „Maxima“ (37,15 euro), brangiausiai parduotuvėje „Rimi“ (39,85 euro).

Daroma išvada, kad toks pigiausių produktų krepšelio pigimas ir aukštesnės kokybės  produktų brangimas neatsitiktinis. Ekonomika Lietuvoje auga, vartojimas didėja, gyventojai gauna didesnes algas ir namų ūkiai pradeda jausti realų pajamų padidėjimą. Prekybininkai sąmoningai rinkai siūlo didesnį kokybiškų produktų asortimentą bei kelia aukštesnės kokybės produktų kainas, nes pirkėjai pasirengę daugiau išlaidauti. Pigūs produktai paliekami konkurenciniam pranašumui įtvirtinti ir rinkodarai vykdyti, žemą kainą panaudojant komunikacijoje kaip pozicionavimą.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.