Belgijos valdžia svarsto precedento neturintį kovos būdą su AKM

(Briuselis, lapkričio 6 d.) Skirtingai nuo mūsų šalies Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), kuri kovai su afrikiniu kiaulių maru (AKM) Lietuvoje įgyvendino idėją, jog būtų apskritai atsisakyta kiaulių auginimo AKM užterštose teritorijose, Belgijos valdžia planuoja visiškai kitokį kovos būdą.

„FarmingUK“ praneša, kad aptikus Belgijoje AKM užkratą, šios šalies valdžia planuoja sumedžioti visą šernų populiaciją, kuri laikoma pagrindine viruso pernešėja.

Anksčiau skelbta, kad vienoje Belgijos teritorijos dalių buvo aptikta 114 šernų gaišenų, kurioms nustatytas AKM. Prognozuojama, kad jų turėtų padaugėti iki 300-400, nes tiriama ir daugiau mėginių.

Belgai jau rimtai svarsto nusamdyti jėgerius, kurie iššaudytų visus šernus AKM užterštoje zonoje.

Skirtingai nuo Lietuvos, Belgijos ūkininkai dėl AKM patyrė kol kas tik nedidelių nuostolių. Buvo išskersta apie 3000 kiaulių, tačiau su Prancūzija besiribojančiame regione nuogąstaujama, jog būtent iš kaimyninės šalies gali pasipilti šernų, kurių ten gyvenama gana tankiai ir užkratas vėl gali išplisti.

Smulkūs kiaulių augintojai Belgijoje šviečiami, jog nešertų riestauodegių maisto atliekamos, taip sumažinant AKM viruso riziką.

Agroeta

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. vitiokas   2018/11/06 at 19:11

   saunuoliai belgai musu glusai elgiasi atvirkciai naikina kiaules

  2. Alisa   2018/11/06 at 22:27

   Saunuoliai gerai daro. Ir pas mus galetu sitaip bet patys sedi seime kuriems uztenka nusisauti neauginant del to ir steni. Tikrai glusu prisedo ir verkia.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.