Belgijoje – pirmas afrikinio kiaulių maro atvejis

(Vilnius, rugsėjo 14 d. ) Belgijoje pirmasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis.  Liga patvirtinta ištyrus dvi dėl AKM nugaišusių šernų liekanas.

„Pagal Belgijos kolegų pateiktą informaciją, aptiktos šernų gaišenos yra suirusios, tad spėjama, kad gyvūnai galėjo nugaišti maždaug prieš mėnesį. Tai pirmasis AKM atvejis centrinėje Europoje, apie 1 tūkst. kilometrų nutolęs nuo artimiausių AKM židinių, nustatytų Čekijoje. Tai tik dar kartą patvirtina, kad ligos valstybių sienų nepripažįsta ir dėl neatsakingos žmonių veiklos gali plisti žaibišku greičiu didžiulėse teritorijose. Tad dar kartą noriu pabrėžti biologinio saugumo svarbą ūkiuose, nes kol kas tai vienintelė priemonė, galinti apsaugoti nuo ypač pavojingos ir agresyviai plintančios ligos“, – pabrėžia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, Belgijoje patvirtinti AKM atvejai nustatyti pasienyje su Prancūzija ir Liuksemburgu, siena su Vokietija yra maždaug už 65 km. Kol kas AKM židinių šio regiono kiaulių laikymo vietose nėra nustatyta. AKM Belgijoje istoriškai nebuvo registruotas nuo 1985 metų.

Belgijoje – pirmas afrikinio kiaulių maro atvejis

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.