Baigiasi laikas deklaruoti anksčiau gautas ir nedeklaruotas pajamas ir mokesčius. Pasinaudokite paskutine galimybe

Lietuvoje pirmą kartą istorijoje vykdoma akcija, apie kurią plačiai rašiau jau anksčiau – # Ta vienintelė. Tai galimybė iki liepos 1 d. be jokių sankcijų deklaruoti anksčiau gautas bet nedeklaruotas pajamas ir sumokėti nesumokėtus mokesčius. Tai padarius nebus skaičiuojami delspinigiai ir baudos. Norint tai atlikti reikia patikslinti tų metų, kurių pajamas norima deklaruoti, metinę gyventojų pajamų deklaraciją. Jeigu šiuo metu mokesčių mokėtojas neturi finansinių galimybių sumokėti visą mokesčių sumą iš karto, gali išdėstyti mokėtiną mokesčių sumą per laikotarpį iki 2 metų.

Kas laukia mokesčių mokėtojų po liepos 1 d.? Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) plėtoja ir naudoja modernias šiuolaikines IT technologijas, kurių pagalba darosi lengviau surasti nesąžiningus mokesčių mokėtojus. Dabartiniu metu VMI disponuoja visų Lietuvoje esančių valstybinių registrų ir valstybinių institucijų informacija (Registrų centras, Regitra ir kt.), taip pat gauna informaciją iš trečiųjų šalių (bankų, kredito unijų, notarų ir t.t.).

VMI taip pat plečia tarptautinio bendradarbiavimo tinklą su kitų šalių analogiškomis institucijomis. Šios institucijos keičiasi informacija apie gyventojų gautas kitose šalyse pajamas, įsigytą turtą, įsteigtas įmones, sudarytus kitokius sandorius. VMI užtikrina tokių mokesčių mokėtojų konfidencialumą.

Žinokite, kad VMI žino apie Jus daugiau nei Jūs patys apie save.

Po liepos 1 d. VMI atnaujins mokesčių mokėtojų kontrolę, identifikuos mokesčių mokėtojus, kurie turi laiku nedeklaruotų pajamų, yra įvykdę sandorius, kurių rezultatai turi būti apmokestinti, kur ie vengia mokėti mokesčius, slepia pajamas.

Tokiems mokesčių mokėtojams bus taikomos griežtos sankcijos.

Nuo metų pradžios VMI jau gavo 663 prašymus sudaryti savanoriškai deklaruotų anksčiau pamirštų mokesčių periodinių mokėjimų grafikus bendrai 5,25 mln. eurų sumai.

Albertas Enšteinas yra pasakęs „Sunkiausiai pasaulyje suprantamas dalykas yra pajamų mokestis“.

Linkiu visiems teisingai sumokėti mokesčius ir ramiai kurti verslus bei realizuoti idėjas.

prof. dr. Astrida MICEIKIENĖ, 
Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos 
Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.