B.Markauskas žada parduoti savo šeimos pieno ūkį

(Vilnius, balandžio 11 d.) Žemė ūkio ministras Bronius Markauskas per ateinančius kelis mėnesius ketina parduoti savo šeimos ūkį Klaipėdos rajono Trušelių kaime.

Tokiu būdu ministras nori išvengti interesų konflikto.

Kaip jau rašėme, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad ministro reputacijai nepadėtų ūkio pardavimas, tačiau valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime jį palaikytų dėl gero darbo.

Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams ne kartą sakė nematantis pagrindo siūlyti atsistatydinti B.Markauskui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad piktnaudžiavimo šešėliai kompromituoja ir ministrą, ir visą Vyriausybę.

Skandalas įsiplieskė, kai portalas 15min.lt publikavo, kad B. Markausko motina Sofija Markauskienė keliais sklypais naudojasi be savininkų leidimo. Vienas žemės savininkų teigė pats mokantis žemės mokestį ir nėra suteikęs leidimo ministro šeimai ūkininkauti jo žemėje. B.Markausko motina už šiuos sklypus iš Nacionalinės mokėjimų agentūros gauna išmokas. Ministras aiškino, kad savininkų negalėjęs rasti.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas portalui „Agroeta“ komentavo, kad ūkininkauti be nuomos sutarties pirmiausiai rizikinga pačiam ūkininkui, nes prarandama galimybė į pirmumo tiesę įsigyti sklypą, jei jį savininkas sumanytų parduoti. Pasak jo, savininkai paprastai būna aktyvūs ir nepamiršta pareikalauti atsiskaitymo už nuomą.

 

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Joo   2018/04/12 at 08:08

   Kaip suprasti gerą darbą?Ar tai kad be teisinio pagrindo naudojasi svetima žeme ir už tai ima tiesiogines išmokas?

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.