B.Markauskas patikslino: kalbos apie atsistatydinimą buvo tik emocijos

(Vilnius, balandžio 10 d.) Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas antradienio rytą buvo prakalbęs apie atsistatydinimą, kai įrodys, kad nėra kaltas, jog dirbo dirvonuojančią žemę, o savininkas dėl to tik dabar pareiškė pretenzijas. Taip pat ministras teigia prieš kelerius metus buvo gavęs žodinį savininko sutikimą dirbti žemę.

Tokius teiginius B.Markauskas išsakė „Delfi TV“ laidoje „Gyvai“.

Visgi vėliau Seime žurnalistams jis paaiškino, kad nežada trauktis, o pats dabar aiškinasi jam mestą „šešėlį“. „Bandome aiškintis, koks šešėlis metamas“, – Seime žurnalistams sakė ministras. Jis tvirtino atsistatydinti neketinąs, o per „Delfi TV“ laidą apie pasitraukimą užsiminė dėl emocinės būklės.

Štai, ką kalbėjo B.Markauskas laidoje:

„Taip, aš sutinku, kad galbūt nemažai kas norėtų, kad atsistatydinčiau. Žinoma, kai ką galėčiau nuraminti. Jeigu, sakykime, man pavyks įtikinti visuomenę ir visus kitus, ir atsakysiu į visus klausimus, ir jų nebeliks, aš galbūt po pusės metų, savo žodžio aš tikrai niekada neatsižadėsiu, atsistatydinsiu. Bet tada, kai bus išspręsti klausimai, atsakyta ir aš tikrai žinosiu, kad išeinu. Ir turbūt būčiau pirmas politikas, kuris apkaltintas, kuriam pavyko apsiginti, bet išeisiu savo noru. (…) Anekdotinė situacija tokia, kad ūkininkas rizikuoja arti tą hektarą tam, kad atsirastų savininkas, kad jis pareikštų pretenzijas ir kad galėtų susitarti dėl žemės nuomos. Nes jūs įsivaizduojate, ką reiškia turėti tokį hektarą apleistos žemės, kurioje leidžia šaknis piktžolės, kur rizikuoja ūkininkas dėl tų 10 ha.“

Naujienų portalas 15min.lt praėjusią savaitę pranešė, jog ministro B. Markausko motina Sofija Markauskienė 5–6 metus keliais sklypais naudojasi be savininkų leidimo. Vienas žemės savininkų teigė pats mokantis žemės mokestį ir nėra suteikęs leidimo ministro šeimai ūkininkauti jo žemėje. Teigiama, kad tuo metu B. Markausko motina už šiuos sklypus iš Nacionalinės mokėjimų agentūros gauna išmokas.

 

 

 

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.