Ar pieno gamintojai užkurs pirtį G. Surpliui, ar nuolankiai tylės?

(Kaunas, sausio 22 d.) Žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui šiandien VDU Žemės ūkio akademijoje įvyksiančiame Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos posėdyje gali neužtekti vien tik pažadais užliūliuoti ūkininkus, kurie vis dar tikisi neapibrėžtoje ateityje  teisingesnių pieno supirkimo kainų.

Pieno gamintojų kantrybė pastaruoju metu senka greičiau, nei mažėja žaliavinio pieno supirkimo kainos. Ūkininkus itin piktina tai, kad oficialiai skelbiama, jog už pieną ūkininkams supirkėjai moka vidutiniškai 30 centų u- kilogramą, kai realybėje dauguma ūkių gauna vos 12-15 ct/kg.

„Jeigu situacija nesikeis, darysime kliūtis latviško pieno įvežimui per pasienį. Juk kaip gali būti, kad žiemos metu žaliavinis pienas pinga, kai visada jis tik brangdavo“, – vakar „Agroetai“ sakė LPGA vadovas Jonas Vilionis, piktindamasis tuo, jog mūsų šalies pieno supirkėjai kiekvieną mėnesį nuperka 109-120 tūkst. tonų žaliavos, iš kurių 39 tūkst. t sudaro pienas iš Estijos ir Latvijos.

Savo ruožtu ministras G. Surplys atvyksta į posėdį, kuris prasidės 11 val., tikėdamasis pristatyti Baltąją knygą, kurią dar anksčiau buvo viešai išjuokęs Seimo Kaimo reikalų komitetas.

Posėdyje taip pat dalyvaus perdirbėjų asociacijos „Pieno centras“ direktorius Egidijus Simonis. Jis kalbės apie pieno supirkimo kainas ir žaliavos supirkimo kiekį 2019 m.

Agroeta

Dailininko Algimanto SNARSKIO piešinys

 • 2 komentarai
  Komentuoti

  1. Ukininkas   2019/01/22 at 09:40

   Surplys zadejo,kad jau 2018 m gruodi situacija tikrai pasikeis ir ragino neparduoti karviu. Jo situacija tikrai pasikeite,tik ne i ta puse. Gerai,kad nepaklausiau ir pardaviau visa banda.

  2. Anonimas   2019/02/08 at 10:05

   nemanau kad surplys ismano ape ukinku darba ne tos srites zmogus jam sekti pasakas tiktai ne ukio ministru dirbt

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.