Ar pasitikėti interneto portalais, prekiaujančiais žemės ūkio technikos detalėmis?

(Kaunas, kovo 13 d.) Lietuvoje jau ne vienas ūkininkas ir žemės ūkio bendrovė nukentėjo dėl prekiautojų traktorių bei kitos žemės ūkio technikos detalėmis internetu. Dažnai ūkininkai nesulaukia prekių, nors pinigus sumokėjo. Ne taip seniai į Varėnos policiją kreipėsi vienos žemės ūkio bendrovės direktorius, mėginęs nupirkti traktoriui „MTZ 82“ priekinį tiltą. Jis pervedė 800 eurų įmonei, tačiau prekės taip ir negavo. Kitas ūkininkas internetu tarsi pirko „Belarus“, pervedė 500 eurų avansą, bet technikos irgi nesulaukė. Policija akcentuoja, kad sukčiai prisidengia ne tik kaip atskiri pardavėjai, bet ir įmonės. Į spąstus gali patekti net ir tie pirkėjai, kurie naudojasi esą patikimų portalų paslaugomis. Tad šiandien klausiame, kaip vertinate prekybą detalėmis  internetu, kokie čia yra pliusai ir minusai.

UAB „Livila“:

„Perkant be sutarčių visada yra tikimybė būti apgautam, nes pilna fiktyvių portalų, kurie sukurti išvilioti pinigus. Tokie portalai dažnai sukuriami piratinėje erdvėje (paprastam žmogui pastebėti, kad jis perkeltas iš oficialaus serverio į nelegalų sunku). Geriau pirkti iš senai žinomų firmų, kurios nuolat ir jau seniai pardavinėja detales, kaip ir techniką“.

Audrius KAVALIAUSKAS, „DOJUS grupės“ vykdantysis direktorius:

„Prekybą internetu vertiname teigiamai kaip vieną iš šiuolaikinės prekybos elementų. Kaip ir kiekvienas dalykas internetinė prekyba turi savo pliusų ir minusų. Didelis pliusas yra laiko taupymas ir patogumas. Mūsų srityje šį prekybos metodą kiek riboja tai, kad ne visais atvejais klientas yra pajėgus savarankiškai pasirinkti tinkamą dalį. Jei kalba eina apie variklio, transmisijos, elektros kontrolerius, tiltų dalis, tai dažnai reikia daugiau žinių ir kompetencijos kaip naudotis katalogu ir kaip parinkti teisingą dalį, suprasti jos sąsajas su kitais mazgais ir t.t. Jei kalba eina apie paprastesnius dalykus kaip padangos, akumuliatoriai, pašarų pakavimo medžiagos tai šis prekybos būdas jau dabar plačiai taikomas ir tikrai turi perspektyvą“.

Leonas Gerulaitis, ūkininkas:

„Sunku vertinti. Prieš kurį laiką viename interneto portalų, skirtų prekybai žemės ūkio technikos detalėmis, ieškojau tam tikros detalės savo padargui. Iš pirmo žvilgsnio tarsi tiko. Bet mėgindamas aiškintis su pardavėju subtilybes, pajutau, jog jis nuo manęs kažką slepia. Vėliau pripažino, jog tos detalės neturi. Ji tiko kitai padargo modifikacijai. Tad visada, manau, vertėtų važiuoti į vietą ir įvertinti, ar ta detalė tau tiks. Būna, kad ir parduodamos detalės turi defektų. Bet kuriuo atveju, reikia visada įsitikinti, ką perki“.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.