Ar įmanoma užauginti broilerius be hormonų?

(Vilnius, rugpjūčio 31 d.) Neseniai prekybos centruose pasirodė paukštiena, kuri ženklinama „Užauginta be antibiotikų“.  Pranešama, kad toks ženklinimas  patvirtina, kad paukščiai per visą auginimo laikotarpį nebuvo gydyti antibiotikais. Tokį ženklinimą gali naudoti tik tas produkcijos gamintojas, kuris turi griežtą antibiotikų naudojimo programą, užtikrina atsekamumą ir produkcijos ženklinimą yra suderinęs su kompetentinga institucija – Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, mėsiniai viščiukai auginami laisvi ant kraiko, lesinami subalansuotu lesalu ir tik dėl jų natūraliai stipresnio imuniteto ir atsakingo auginimo jie išauga sveiki“, – teigia „KG Group“, valdančios bendrovę „Vilniaus paukštynas“ valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys. Anot jo, vištiena, užauginta be antibiotikų, nuo paprastos skiriasi tuo, kad tai – niekad nesirgusių vištų mėsa. Būtų šaunu, jei rinkoje atsirastų ir paukštienos be hormonų.

Agroeta

Ar įmanoma užauginti broilerius be hormonų?

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Agroeta -- NENUSIMELUOKITE   2018/09/20 at 13:49

   Europos Sajungoje hormonu naudojimas pasaruose yra uzdraustas. Tai leidziama daryti JAV, P. Amerikos salyse ir t.t. NEISMANOTE — NERASINĖKITE.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.