Apie tai, kaip Žemės ūkio ministerija virto „Gyvulių ūkiu“ (video)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis „Žinių radijuje“ pareiškė, kad trečdalis kaimo žmonių dėl per mažų ūkių neišvengiamai turės trauktis iš verslo. Vieni, suprantama, emigruos, kiti parduos gyvulius ir padargus. Dar kiti mėgins iš paskutiniųjų išlikti. Jei ne versle, tai bent jau kaime. Tie beišnykstantieji, auginantieji kiaules, neramiai dairysis per gryčios langą, ar į kiemą neužklydo veterinarijos inspektoriai, norintys patikrinti, kaip rūpinamasi gyvuliais. Kad joks žmogus nebūtų afrikinio kiaulių maro (AKM) užkrato pernešiotoju, nes ne gyvuliai, o Žmogus kaltas dėl AKM. Taip mums kartoja valstybinės institucijos.

Dar kiti mėgins parduoti bidonus pieno, priėmimo punkte tikėdamiesi gauti geresnę pieno supirkimo kainą, nei praėjusią dekadą. Ir taip kiekvieną dekadą iš eilės.

O tuo metu Žemės ūkio ministerija trankiai, su linksmybėmis, šokiais ir alkoholiu, trečiadienio vakarą sostinės „Bernelių užeigoje“ atšvęs šimto metų jubiliejų. Nes juk kažkokia skundikė paskambino „15min.“ žurnalistams apie svaiginančias linksmybes ministerijoje. Vadinamoji „gruntovkė“ (arba apšilimas), matyt, įprastas ŽŪM, užsakiusiai balių ne vakare, o nuo 16 valandos. Galbūt ministras Giedrius Surplys mano, kad jau atėjo laikas aplaistyti „valstiečių“ pasiekimus. Juk tai jis pastatytas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos derėtis dėl vienodų tiesioginių išmokų, gebantis žemės ūkio politiką valdyti taip, kad visi kaimiečiai plos katučių? Juk ubagais paleido dar tik trečdalį kaimiečių! Tik trečdalį.

Ar prisimenate, ką mums žadėjo „valstiečiai“ prieš rinkimus? Jų programoje, pavadintoje „Žemei, Žmogui, Lietuvai!“, buvo parašyta: „ES parama turi siekti, kad verslas ir darbo vietos būtų kuriamos ten, kur žmonės gyvena, o mažiausiai uždirbančiųjų pajamos būtų ne mažesnės kaip 60 proc. vidutinio šalies atlyginimo“. Įsiklausykite – ten, kur gyvena Žmogus. Taip ir norisi dar kartą atsiversti George Orwell satyrinį kūrinį „Gyvulių ūkis“, tapusiu klasikiniu pavyzdžiu daugeliui gyvenimo atvejų, o šiuokart – kaip pirštu į akį parodančiu, ką išties nuveikė dabartinė valdžia kaimiečių labui. Ir konkrečiai, ką kaimiečių labui nuveikė G. Surplys.

„Gyvulių ūkyje“ aprašoma, kaip fermerio Džonso ūkyje (Sendvaryje) baltųjų veislės kuilys Majoras suorganizavo sukilimą prieš gyvulių išnaudotoją Džonsą. Esą visi gyvuliai turi būti laisvi, jų negalima išnaudoti, trumpinti gyvenimą, todėl Džonsas turi būti nuverstas, o gyvuliai privalo perimti valdžią.

„Argi dabar neaišku, draugai, kad visų mūsų gyvenimo blogybių šaltinis yra Žmogaus tironija. Nusikračius Žmogaus, mūsų darbo vaisiai atitektų mums. Vos ne akimoju mes taptume turtingi ir laisvi“, – didžiajame kluone susirinkusiems naminiams gyvuliams, pradedant šunimis, ožkomis, paukščiais ir baigiant arkliais, kalbėjo senasis Majoras.

Dar jis pridūrė, kad „mes, gyvuliai, būkim kaip niekad vieningi, kaip niekad susitelkę savo kovoje. Visi žmonės mums yra priešai. Visi gyvuliai – draugai“. Deja, bet Majoras netrukus nudvėsė, tačiau jo filosofiją perėmė kiti gyvuliai, pavadinę ją Gyvulizmu. Vedini šios ideologijos gyvuliai išvarė žmones iš fermos. Buvo sudeginti net arkliams puošti skirti kaspinai (nes kaspinai – tai drabužiai, o gyvuliai turi būti nuogi, gyventi laisvai). Ryte nuo kalvos jie apžiūrėjo savo valdas kiek akys užmatė ir didžiavosi savo žygdarbiu išvarę žmones. Užrašą „Sendvario ferma“ jie pakeitė kitu užrašu „Gyvulių ūkis“. Kaip mes konservatorius ir socialdemokratus pakeitėme „valstiečiais“.

Ilgainiui gyvuliai pradėjo elgtis kaip žmonės. Miegojo lovose, valgė prie stalo ir perėmė visą Žmogaus gyvenimo būdą. Sulig tuo jie perėmė ir trūkumus, neteisybę, kol galiausiai ant sienos užrašė priesaką „Visi gyvuliai yra lygūs, bet kai kurie gyvuliai lygesni už kitus“.

Prisiminkite tai, kai pamatysite eilinį Žemės ūkio ministerijos balių arba kai išgirsite žemės ūkio ministro G. Surplio siūlymą melstis vietoje kompensacijų už gamtos išdaigas. Mes dar gyvename naujo „Gyvulių ūkio“ sąlygomis, bet laikas tiksi toli gražu ne „valstiečių“ naudai, įskaitant ir G. Surplį, dar neseniai buvusį „IKI“ prekybos tinklo reklamuotoju.

 

Pagarbiai

Gediminas Stanišauskas

agroverslo portalo „Agroeta“ vyr. redaktorius

 gediminas@agroeta.lt

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Aišku   2018/11/17 at 16:51

   Matyt, ir šitas ministras lankstysis prekybininkus atstovaujančiam Vilimui iki žemės.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.