Apdovanoti Lietuvos istoriją kuriantys ūkininkai

(Jurbarkas, lapkričio 27 d.) Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius Raudonės pilyje iškilmingai pagerbė šalies istoriją kuriančius ūkininkus – trims daugiausiai pastangų atkurti ūkininkų judėjimą įdėjusiems žemdirbiams įteikti savivaldybės garbės ženklai „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“.

Geriausius krašto ūkininkus Jurbarko savivaldybė į Raudonės pilį  pakvietė pagerbti tradicinio konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojus. Tai didžiausias, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui šiemet skirtas žemdirbiškos rajono bendruomenės renginys.

„Minėdami valstybės atkūrimo jubiliejų, nedaug kas prisimena, kad valstybę kūrė žemdirbiai – labiausiai laiko ir sunkumų užgrūdinti žmonės. Duonai užauginti gerų metų niekada nebuvo, bet visais laikais išliko darbščiausi ir sumaniausi. Pagarba jiems, įskiepijusiems savo vaikams meilę žemei ir darbui. Jų dėka jaunos šeimos grįžta į ūkius ir nebijo apsigyventi kaime“,- sveikindamas susirinkusius ūkininkus, sakė Jurbarko rajono meras S. Mockevičius.

Savivaldybės ženklus „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ meras įteikė ūkininkams Vygantui Baršauskui, Raimundui Jovarauskui.

Šimkaičių seniūnijos Paulių kaime ūkininkaujančiam  V. Baršauskui apdovanojimas skirtas už  pažangaus ūkio kūrimą, dalyvavimą edukaciniuose projektuose ir aktyvią visuomeninę veiklą bendruomenėje bei Jurbarko rajono ūkininkų sąjungoje.

V. Baršauskas ūkininkauti pradėjo 1992 metais, Vilkaviškio rajone, o po ketverių metų įsikūrė tėviškėje Paulių kaime. Dabar ūkininko šeima laiko 110 galvijų, dirba 250 ha žemės. Prieš šešerius metus V. Baršauskui buvo suteiktas Žaliasis diplomas, leidžiantis priimti praktikai žemės ūkio specialybių studentus. Nuo tada ūkyje vyksta įvairūs seminarai, mokymai ir lauko dienos, net tris kartus V. Baršauskas savo modernios fermos duris atvėrė respublikinio melžėjų konkurso dalyviams. V. Baršauskas yra išrinktas ir jau kelintą kadenciją iš eilės eina Paulių kaimo seniūnaičio pareigas, Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos nariai jį renka į savo organizacijos valdybą, deleguoja į įvairias savivaldybės komisijas.

Tame pačiame Paulių kaime ūkininkaujantį R. Jovarauską pažįsta dauguma šalies ūkininkų: nuo 2011 metų jis yra Lietuvos ūkininkų sąjungos valdybos narys, 2013 – 2016 metais buvo renkamas Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotoju. Jurbarko rajono ūkininkų sąjungai R. Jovarauskas vadovauja  jau beveik 10 metų. 2004 metais įregistravęs savo tradicinės augalininkystės ūkį, dabar jis dirba 160 ha žemės ir yra visada pasiruošęs ateiti į pagalbą savo bendruomenės nariams.

Apdovanoti R. Jovarauską Jurbarko savivaldybės garbės ženklu pasiūlė Paulių bendruomenės pirmininkė Aurelija Gedminienė, Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo  tarnybos Jurbarko rajono biuras ir savivaldybės tarybos narys Donatas Jackis.

Ženklas „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ paskirtas ir Šimkaičių kaimo ūkininkui Povilui Parnarauskui, daugiau  kaip ketvirtį amžiaus sėkmingai vadovaujančiam Medininkų žemės ūkio bendrovei.

Žemės ūkyje P. Parnarauskas darbuojasi nuo 1981-ųjų, kai pradėjo dirbti Šimkaičių kolūkio pirmininku. Kolūkiui iširus, žemės savininkai pasitikėjo buvusiu pirmininku ir bendrovė tapo tikru realios kooperacijos kaime pavyzdžiu.

Apdovanoti jį pasiūliusi Jurbarko savivaldybės tarybos narė Antanina Tunaitienė, Šimkaičių seniūnė Elena Šileikienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuro vadovė Kristina Gakienė  tvirtina, kad bendrovės vadovui rūpi kiekvienas kaimo žmogus, be bendrovės paramos neapsieina nė vienas Šimkaičių bendruomenės renginys.

Ūkininkai nedažnai sulaukia savivaldybės dėmesio. Nuo 2011 metų, kai buvo įsteigtas savivaldybės ženklas „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“, šį apdovanojimą buvo gavę tik trys Jurbarko krašto ūkininkai.

2013 metais pagarbą liudijančiu ženklu buvo apdovanotas  Juodaičių kaimo ūkininkas Stanislovas Marcinkus, atstovaujantis Jurbarką ir Lietuvą respublikinėse ir Pasaulio artojų varžybose. Pernai ženklas „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ įteiktas agronomui Stanislovui Žilinskiui  ir Pašaltuonio kaimo ūkininkui Antanui Jackiui.

Daiva BALČAITYTĖ

Nuotraukoje: Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius ženklus „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ įteikė ūkininkams Vygantui Baršauskui (kairėje)  ir Raimundui Jovarauskui.

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.