Anomalijos rinkoje: per mėnesį neįregistruotas nė vienas „Belarus“ traktorius

(Vilnius, gruodžio 7 d.) Žemės ūkio technikos rinkos sąstingį patvirtina ir statistika. Per lapkričio mėnesį Lietuvoje įregistruota beveik perpus mažiau traktorių, nei spalio mėnesį.

Jų įregistruota tik 277, kai spalio mėnesį žemdirbiai įregistravo 500 mašinų. Įdomu tai, kad lapkritį nebuvo įregistruotas nė vienas naujas „Belarus“ traktorius, kai ankstesniais mėnesiais šio prekės ženklo technika visuomet patekdavo į lyderių sąrašus.

„Agroeta“ mėgino susisiekti su oficialiu „Belarus“ atstovu Lietuvoje, bendrovės „Agrodetalė“ direktoriumi Orestu Žilėnu, bet jis į skambučius neatsiliepia.

Neoficialūs šaltiniai „Agroetai“ aiškino, kad naujų „Belarus“ traktorių mūsų šalyje lapkričio mėnesį buvo parduota. Jie esą galėjo dar neparduoti buvo įvežti į Lietuvą spalio mėnesį. Tą mėnesį įregistruoti, bet vidaus rinkoje parduoti tik lapkritį.

Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registro duomenimis, lapkritį registras pasipildė tik 56 naujais traktoriais.

Šį kartą lyderiais tapo „New Holand“ traktoriai, kurių įregistruota dešimt. Antrąją poziciją užėmė „Massey Ferguson“ (8 vnt.), trečiąją – „Case IH“ (7 vnt.), o ketvirtąją – „John Deere“ (6 vnt.).

Didžiosios dalies (80,5 proc.) įregistruotų naujų ratinių traktorių galia buvo mažesnė kaip 100 AG. Nuo 100 iki 200 AG galios ratiniai traktoriai sudarė 16,2 proc. 2017 m. lapkričio mėn. didesnės kaip 200 AG galios traktorių įregistruota 3,2 proc. visų Lietuvos žemės ūkio subjektų įregistruotų traktorių.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.