Algis Gaižutis: siūlomi populistiniai būdai piginti biokurą ir medieną sukurs chaosą

(Vilnius, spalio 11 d.) Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) valdybos pirmininkas Algis Gaižutis kritikuoja Vyriausybės siekį sumažinti medienos ir biokuro kainas apribojant kirtimus ir privačių miškų valdas, apmokestinant žaliavos eksportą ir leidžiant pirmumo teise įsigyti medienos gamintojams.

LMSA internetinėje svetainėje A.Gaižutis paskelbė šį komentarą:

„(…) Reikalinga turėti šiuolaikišką, efektyvią ir konkurencingą tarptautiniu mastu medienos pramonę. Todėl visokeriopai skatinamos bei remiamos naujos investicijos į medienos pramonės technologinį perginklavimą.  Kaimyninės valstybės tuo tikslu subtiliai reguliuoja žaliavinės medienos pardavimą iš valstybinių miškų, nediskriminuodami rinkos dalyvių, tačiau nustatydami – kokiu nuoseklumu ir kam suteikiama pirmenybė už analogišką kainą įsigyti medienos. Taip sudaromos palankesnės sąlygos apdirbti medieną savo šalyje, sukuriant vertingesnę produkciją ir aprūpinant darbu savosios šalies gyventojus.  Be to, kaimynai po sėkmingo ženklių investicinių projektų įgyvendinimo taiko finansines paskatas pramonei, tai suderinta ir notifikuota Europos Komisijoje. Pavyzdžiui, nuo 2011 m. (kai įsigaliojo ši galimybė), Latvijos Vyriausybė 35 projektams yra suteikusi remiamo investicinio projekto statusą.

Tad reikia nuoseklių, aiškių ir kompetetingų sprendimų didinant viso Lietuvos miškų sektoriaus konkurencingumą regione, kartu ieškoti bendrai priimtinų sprendimų su miškų savininkais, miškininkais ir medienos pramone. O ne užsiimti populizmu siūlant vienas kitam prieštaraujančias iniciatyvas: iš vienos pusės eina siūlymai drausti ar apsunkinti miškų naudojimą, tuo pačiu ženkliai mažinant medienos pasiūlą iš šalies miškų, siekiai įvesti diskriminacinius mokesčių tarifus parduodamai medienai, iš kitos pusės norima sumažinti medienos ir biokuro kainas. Rezultatas – kuriamas netikrumas ir chaosas, kuriame gal ir blykstels trumpai koks populizmu švytintis veikėjas TV ekranuose, bet tiktai tiek. Visa kita veda prie didelio “PIŠŠŠ”.“

 

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.