„Agrosfera“: kviečių auginimo nauda jau kelia abejonių

(Vilnius, vasario 9 d.) Pasaulio akcijų rinkas sudrebinęs nuosmukis reikšmingos įtakos grūdų kainoms nepadarė. UAB „Agrosfera“ vadovas Arminas Kildišis pastebi, jog kviečių kainų pasikeitimai buvo nežymūs, nes kaina sugrįžo į ankstesnes reikšmes.

„Šiandien JAV žemės ūkio departamentas (USDA) turėtų išplatinti naują ataskaitą, tad po jos galbūt rinkoje pamatysime daugiau pasikeitimų“, – sako A. Kildišis.

„Agrosfera“ direktorius taip pat pabrėžia, kad grūdų rinkoje vyksta esminiai pasikeitimai. „Jungtinės Amerikos Valstijos nebėra kviečių gamybos lydere ir, atrodo, jog kviečių centrais tampa Europos Sąjunga bei Juodosios jūros regionas“, – tikina A. Kildišis.

Pašnekovas priduria, kad ir ateityje Juodosios jūros regionas turėtų daryti vis didesnę įtaką pasaulinėms grūdų kainoms, nes panašu, kad Europos Sąjunga augins mažiau kviečių. Grūdų gamyba esą bus diversifikuojama į kitas, įskaitant ir labai specifines, kultūras.

„Kita vertus, Rusija ir Ukraina sparčiau metasi į ankštinių ir aliejinių kultūrų auginimą. Vien todėl Lietuva pirmiausia turėtų susirūpinti grūdų perdirbimu arba kitų kultūrų auginimu, nes kviečiai, panašu, turi mažiau ateities“, – sako UAB „Agrosfera“ vadovas A. Kildišis.

Pasak analitiko, šiuo metu perdirbėjai gausiai perka grūdus, kai kviečių kaina „Matiff“ biržoje yra kritusi. Šiuo metu kviečių kaina svyruoja tarp 157-160 eurų už toną. „Agrosfera“ direktorius A. Kildišis mano, kad jei Rusijoje ir Ukrainoje kviečių derlius būtų prastas, kviečių kaina „Matiff“ biržoje kiltų apie 30-50 eurų už toną.

Agroeta

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.