„Agro-Masz“ įkūrėjas Pawel Nowak – ūkininkas, kuris pastatė gamyklą

(Varšuva, sausio 30 d.) Lietuvos laukuose vis dažniau pastebime Lenkijos gamintojo „Agro-Masz“ prekės ženklo žemdirbių naudojamus padargus, pradedant skutikais, sėjamosiomis ir baigiant plūgais, kuriuos mūsų šalyje siūlo bendrovė „Hegvita agro“. Praėjusiais metais „Agro-Masz“ įmonė pagamino ir pardavė Lenkijos bei kitoms rinkoms daugiau kaip 6700 vnt. įvairios produkcijos. 2006 m. įmonę įkūrė Pawel Nowak‘as – uolus ir verslus Lenkijos ūkininkas, sugebėjęs pomėgį ūkininkauti išvystyti į didelį verslą. Gamykloje šiuo metu dirba apie 200 žmonių. Tad kas toks yra P. Nowak‘as ir ką jis galėtų patarti mūsų šalies žemdirbiams. Portalas „Agroeta“ pasikalbėjo su juo.

Esate ir ūkininkas, ir gamyklos vadovas. Kaip jums pasisekė, kad nuo ūkininko tapote gamyklos steigėju ir išplėtojote verslą? Kaip kilo apskritai tokia mintis?

Pradėjau nuo šienapjovių. Kai Lenkija 2004 m. tapo Europos Sąjungos nare, jos žemės ūkyje nebuvo daug gamintojų, reikia vis daugiau naujos žemės ūkio technikos. Tad tai ir paskatino.

Ir nepaisant to, vis dar esate ūkininkas…

Dažniau ūkiu rūpinuosi iš malonumo. Tik laikas nuo laiko, kai atlieka laisvo laiko. Nes rūpesčius ūkiu perdaviau savo sūnui Kristianui, kuriam šiuo metu 18 metų.

Viešėdami gamykloje ir pamatėme, ir sužinojome, kad beveik visur turite dalyvauti, siekiate viską kontroliuoti. Ar tai reiškia, kad darbuotojais nepasitikite?

Tiesiog labai mėgstu savo darbą, viskuo domiuosi.

Asmeniniam gyvenimui turbūt nelieka laiko?

(Gūžteli pečiais) Dirbu iki 16 valandos, bet visada būna smulkių darbų, kuriuos privalau sužiūrėti.

Į kokį ūkių segmentą nukreipta bendrovės produkciją – minimalius, ekonominius ar kitokius biudžetus?

Neskirstome produktų į ekonominius ar kitokius biudžetus. Pasiūlymų turime ir smulkiam ūkiui, ir stambiam žemdirbiui. Kiekvienam jų galime pasiūlyti tai, ko jam konkrečiai reikia.

Šiuo metu įmonė plečia eksporto rinkas. Jaučiate, kad įmonė tam pajėgi?

Įmonė jau seniai išaugo kūdikio marškinėlius. Produkciją eksportuojame į daugelį pasaulio valstybių. Juk jeigu nebūtume išaugę tų marškinėlių, tikriausiai čia nesikalbėtume.

Bendrovė „Hegvita agro“ Lietuvos rinkai jau treti metai tiekia jūsų įmonės produkciją. Kokie jūsų vertinimai?

Jūsų šalies rinka, palyginti su pačios šalies dydžiu, mums yra labai svarbi kryptis, nes čia pardavimai išties sėkmingi. Jie nuolat didėja. Lietuviai daug perka.

Kaip ūkininkas, ką patartumėte Lietuvos ūkininkams, kurie neretai skundžiasi tai dėl prastų oro sąlygų, lėšų trūkumo, tai dėl valdžios sprendimų. Koks būtų esminis jūsų patarimas, atsižvelgiant į jūsų asmeninę sėkmės istoriją, kad ir juos lydėtų sėkmė?

Palinkėsiu jiems daugiau gero oro, nei lietaus ir, kad būtų daugiau vasaros, nei žiemos.

Dėkojame už pokalbį.

„Agro-Masz“ įkūrėjas Pawel Nowak – ūkininkas, kuris pastatė gamyklą