Lenkijos technikos gamintojai atsiraitoję rankoves jau dirba Lietuvos ūkininkams

Artėjant pavasario darbų sezonui keliolika ūkininkų kartu „Hegvita Agro“ specialistais apsilankė dvejose Lenkijos žemės ūkio technikos gamintojų gamyklose. Įmonės įkūrėjas Genadijus Tankeliun apibendrino, kad „Agro-Masz“ gamykla specializuojasi žemės įdirbimo technikos gamyboje, o bemaž 4 kartus stambesnė „SaMASZ“ gausiems užsakovams tiekia pašarų ruošimo padargus. Kaip viskas yra iš tikrųjų, įsitikinome savo akimis.

Kaip atsirado „Hegvita Agro“

Nors bendrovė „Hegvita“ įsteigta 1996 m., jos antrinė įmonė „Hegvita Agro“ į žemės ūkio technikos rinką įskriejo lyg meteoras prieš dvejus metus. „Taip jau susiklostė situacija, kad atsidūriau reikiamoje vietoje, reikiamu laiku. Įgijome teisę prekiauti pirmiausiai „Agro-Masz“ padargais, o vėliau prisijungė ir kiti gamintojai“, – pasakojo įmonės steigėjas Genadijus Tankeliun. „Hegvita Agro“ vadovauja jo sūnus Veslavas.

Genadijus Tankeliun.

Praėjusiais metais „Hegvita Agro“ pirmą kartą dalyvavo parodoje „Ką pasėsi…“. Joje beveik 800 kv. metrų paviljoną „Hegvita Agro“ turės ir šiemet, o padargų pasiūla, pradedant žemės dirbimo ir baigiant pašarų ruošimo agregatais, artėjančiam pavasario darbų sezonui bus jau gerokai išsiplėtusi. Ypač įdomūs žemdirbiams produktai – plūgai, kultivatoriai, sėjamosios, skutikai, smulkintuvai, kita pašarų ruošimo technika, gaminama Lenkijos įmonėse, nors „Hegvita Agro“ atstovauja ir Italijos, Ispanijos gamintojus. Viena karščiausių naujienų yra ta, kad „Hegvita Agro“ tapo oficialiu Italijos „Gianni Ferrari“ atstovu Lietuvoje.

Lenkijos „SaMASZ“ ir „Agro-Masz“ produktai seniai šluojami kaimynų ir netrukus sužinosite, kodėl. Genadijus neabejoja, pasisekimą jie turi ir Lietuvoje.

„Mes iš esmės jau griauname mitą, esą Lenkijos padargai gaminami garažuose. Ar tai panašu į garažą?“ – privažiavus į šalia Balstogės įsikūrusią „SaMASZ“ gamyklą sako Genadijus.

„SaMASZ“ gamykloje darbas vyksta dviem pamainomis.

Didžiulis, modernus, kelių korpusų statinys išdygo plyno lauko investicijos dėka. Dviem pamainomis gamykloje pluša 800 darbuotojų, o pasivaikščiojus po ją, išties užima kvapą. Šmėsteli mintis, kad tokios gamyklos Lietuvoje dar ilgai neturėsime.

Mikrono tikslumo būtinybė

Visai netikėtai iš kabineto, kuris yra šalia įėjimo į gamyklą, mus pasitinka inteligentiškas jau garbaus amžiaus, lieso kūno sudėjimo žmogus, vilkintis švarką, džinsus ir kaklaraištį. Jis ką tik išlydėjo panašaus amžiaus porą. Neverta abejoti – tai svarbus žmogus, „SaMASZ“ įkūrėjas ir prezidentas Antoni Stolarski‘s, bendraujantis su kiekvienu lankytoju tarsi jis būtų artimas bičiulis. Bet sykiu A. Stolarski‘s išlaiko etiketą.

„Taip, pradėjome garaže 1984 metais. Istorija, kaip ir daugelio gamintojų“, – ramiai pasakoja A. Stolarski‘s, mechanikos inžinierius, o dabar žmogus, už kurio pečių – ilgi dešimtmečiai kūrybos ir nuožmios konkurencinės kovos versle.

„Palinkėsiu jūsų ūkininkams derlingų metų. To tik ir tereikia“, – žinią Lietuvai perdavė kuklusis „SaMASZ“ vadovas.

Kokybei „SaMASZ“ skiria ypatingą dėmesį. Gamyklos atstovas veda mus didžiulėmis gamyklos „alėjomis“, rodydamas konteinerius, kur atrūšiuotos netinkamos šienapjovių dalys, o kur dedami lazeriu sukalibruoti elementai.

„Kai kuriais atvejais negali būti nė mikrono paklaidos. Jei kam nors lūžta šienapjovė ar jos dalis, mes žinome kiekvienos detalės serijinį numerį ir tuomet tikrinama, dėl kokių priežasčių šienapjovė ar jos dalis išėjo iš rikiuotės“, – aukščiausio lygmens kokybės kontrolės grandinę aiškino jis, rodydamas kontrolės patikros lapą, ant kurio bene dešimt pavardžių su pareigomis ir parašais.

Gamykloje – šiuolaikinės lazeriu valdomos programinės tekinimo staklės, 98 suvirintojams skirtos patalpos. Ir visur kokybės kontrolė, kontrolė, kontrolė…

Užtikrintas garantinis aptarnavimas

Kiekviename korpuse produkcija testuojama naudojant traktorius. Prie jų kabinami padargai, norint įsitikinti, ar hidraulika veikia taip, kaip turėtų, o padargas reaguoja į signalus. Ir tokiuose testuose tenka dalyvauti be išimties kiekvienam gaminiui.

„O kaip su aptarnavimu, jei, pavyzdžiui, prireikia kokios nors detalės“, – paklausėme. „Bet juk tam ir dirbame su „Hegvita Agro“. Per trumpą laiką įsitikinome – tai patikimas partneris. Detales pristato nedelsiant“, – trumpai paaiškino.

Pasirodo, „Hegvita“ turi per 50 vilkikų, nuolat raižančių Europos kelius ir kaimyninę Lenkiją. „Per dieną ar dvi galime parvežti kokią norite detalę. Juolab kad ir sandėlyje jau prikaupėme daug atsargų“, – užtikrino „Hegvita Agro“ direktorius Veslavas Tankeliun.

Lenkijos gamintojai gerai žinomi pasaulio ūkininkams

Būtent „SaMASZ“ šienapjovės išaugino A. Stolarski imperiją. Diskinės šienapjovės, kita pašarų ruošimo technika – geriausiai parduodami gamyklos produktai į 60 pasaulio valstybių.

Šiek tiek mažesnė, bet ne mažiau įdomi žemdirbiams produkcija gaminama „Agro-Masz“ gamykloje, kurią 2006 m. pastatė buvęs ūkininkas Pawel Nowak‘as, kuris, kaip sako, dabar ūkininkauja vien savo malonumui. Jo gamykla kasmet pristato vis daugiau naujienų. Juolab kad „Agro-Masz“ gaminiai gerai žinomi ir naudojami Pietų Afrikos Respublikos, Naujosios Zelandijos, Japonijos, Vokietijos, Ispanijos, Graikijos ir kitų šalių fermerių. Lietuva, pagal „Agro-Masz“ pardavimų apimtis, užima aukščiausias vietas šios įmonės eksporto pardavimų balanse.

Iki vėlyvo pavasario ši „Agro-Masz“ aikštelė bus tuščia. Įmonė gamina produkciją ištisus metus, kad darbuotojai turėtų darbo, nepriklausomai nuo sezono. Metalo atsargos gamykloje siekia net 6 mėnesius.

„Agro-Masz“ padargų gama tinkama tiek smulkiam ūkininkui, tiek didelei žemės ūkio bendrovei.

G. Tankeliun neabejoja, jog tiek „SaMASZ“, tiek „Agro-Masz“ padargus parodoje „Ką pasėsi…“ Lietuvos žemdirbiai įvertins. Juolab kad kainos ir kokybės santykis dabar itin aktualus tiems, kas dvejus metus iš eilės kentė tai lietų, tai sausrą. Jiems iš kišenių pinigai nesiverčia ypač šiais metais, nors apsirūpinti našiausia technika siekia kiekvienas.

Smalsu išmėginti

Pasak G. Tankeliun, vien todėl ūkininkams turėtų būti smalsu išmėginti „Agro-Masz“ plūgus, kultivatorius, sėjamąsias, skutikus, trąšų barstytuvus, kad įsitikintų, jog „Agro-Masz“ technika puikiai veikia ir Lietuvos sąlygomis. Daugiausiai dėmesio gamykloje skiriama naujoms technologijoms. Pernai įmonė pagamino per 6 700 vnt. įvairių padargų, 52 modifikacijų, o pasiūlos spektras kasmet tik didėja. „Agro-Masz“ gaminių flagmanais šiuo metu laikomi „Salvis“ juostinė sėjamoji, purentuvas PD30, vartomi plūgai, kultivatoriai „Vibro“.

Padargų pločiai siekia nuo 2,5 iki 8 metrų, todėl kiekvienas ūkis gali išsirinkti padargą pagal savo technines galimybes ir poreikius. Ta pati sąlyga galioja ir „SaMASZ“ šienapjovėms bei kitiems šienavimo agregatams.

„Ką pasėsi…“ parodoje turėsime gana didelį paviljoną, tad ten žemdirbiai galės pasirinkti, kas juos labiausiai domina“, – sakė V. Tankeliun.

Su „Hegvita Agro“ specialistais galite susisiekti šiais telefonais: +370 698 16777, „Hegvita Agro“ paskyra „Facebook“ – @hegvitaagro, bendrovė „Instagramm“ tinkle – #hegvitaagro, interneto svetainė: www.hegvitaagro.lt.

Jaunius Keršys, Trakų r. ūkininkas:

Ūkininkauju ekologiniame ūkyje (kviečiai, lubinai, grikiai, avižos), kurio dydis 500 ha. Kelionėje, pavyzdžiui, „Agro-Masz“ gamykloje apžiūrėjau du skutikus šešių metrų darbinio ploto. Vienas – diskinis, o kitas noraginis. Kol kas sunku pasakyti, nes reikia įsivertinti, kaip padargai dirbs ūkyje. Pas mus smėlinga vietovė, daugybė akmenų. Tad reikia galvoti ir tada spręsti. Prieš perkant, kiekvieną kartą techniką reikia apžiūrėti.

Tomas Mažeika, ŽŪB „Makutiškių žemė“ vadovas:

Turime apie 800 hektarų ūkį, kuriame jau 6 metus auginame pluoštines kanapes. Jos sudaro didžiąją dalį augalininkystės ūkio. Dabar dairomės 4 metrų giluminio purentuvo ir „Agro-Masz“ per „Hegvita Agro“ jį pristatys į parodą „Ką pasėsi…“. Jau du sezonus turime „Agro-Masz“ plūgą, giluminį purentuvą ir 6 metrų skutiką. Jie visiškai pasiteisino, nes būtent pernai naudojant giluminį purentuvą, jis faktiškai „ištraukė“ bendrovę. Nors aplink visi verkė, mes su giluminiu plūgu praėjom laukus, supurenom dirvą. Nusausinom tuos plotus, kurių nė neplanavom apsėti ir gavome puikų rezultatą. Antrus metus vėl purensim dirvą, tik priešinga kryptimi. Šiemet planuojame auginti apie 500 ha kanapių.

Gediminas STANIŠAUSKAS

Lenkijos technikos gamintojai atsiraitoję rankoves jau dirba Lietuvos ūkininkams

Komentuoti

Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.