Neapsikentusi rusiškų trąšų importo „Achema“ iškasė karo kirvį „Agrokoncernui“?

(Jonava, birželio 8 d.) Jonavos trąšų gamykla „Achema“ gali užsidaryti dar iki 2024 metų, teigia gamyklą valdančios „Achemos grupės“  akcininkė Lyda Lubienė. Ji tvirtina, kad valdžia neremia nacionalinio kapitalo įmonių ir jei bendrovė būtų uždaryta, įvyktų socialinės bombos sprogimas, esą įmonės darbuotojai jau ketino piketuoti prie Seimo.

2024 metais baigsis SDG terminalo laivo nuomos sutartis. Vadovaujantis ja „Achema“ per metus sumoka apie 20 mln. eurų SGD terminalo išlaikymo mokesčio, o per 10 metų sumokės 239 mln. eurų.

L. Lubienė tikino, kad apie grėsmingą „Achemos“ situaciją žino ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Dar kartą aš pridėsiu jums: o mūsų trąšų įstatymas, dabartinis, kuris bus diskutuotinas. Pastabas kam, kas ruošė? Akcinė bendrovė „Achema“? Ne. Tai visi įvežėjai, kurie įveža tas pačias rusiškas trąšas, skandinaviškas trąšas, lenkiškas trąšas, suprantat, mūsų rinka vidaus netgi yra kiaura kaip rėtis“, – laikraščio „Lietuvos žinios“ interneto transliacijoje pareiškė L. Lubienė. Ji neakivaizdžiai nurodė, kad „Agrokoncernas“

L. Lubienė ir jos dukra Viktorija Lubytė kartu valdo 54,07 proc. „Achemos grupės“ akcijų. Grupė valdo 95 proc. „Achemos“ akcijų.

Politikos apžvalgininkai išsyk reagavo į L. Lubienės viešumoje išsakytas mintis, suponuodami jas su tuo, kad Ramūno Karbauskio valdomas „Agrokoncernas“ iš Rusijos įveža beveik tokias pačias trąšas, kokias gamina ir lietuviško kapitalo „Achema“.

Politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis nė nevynioja žodžių į vatą, teigdamas, jog po L. Lubienės įsikišimo galima konstatuoti, jog R. Karbauskis prisižaidė. Pateikiame visą jo komentarą:

Audrius Bačiulis: „Karbauskis prisižaidė“

„Karbauskis prisižaidė. Pirmą kartą nuo Seimo rinkimų prisižaidė taip rimtai, kad visi skandaliukai su Greta, džipuku ar Hario ir Edmos klausimėliai dabar jam tik pumpurėliais ir žiedeliais pasirodys.

Nes pagaliau subrendo ir vaisiai – karo kirvį prieš „Agrokoncerną“ iškasė „Achemos“ koncerno kontrolinio akcijų paketo savininkė ponia Lyda Lubienė, esanti kartu ir viena didžiausių bei geriausių darbdavių Lietuvoje.

Nekreipkit dėmesio į tas kalbas apie SGD terminalą, kurį turi išlaikyti „Achema“. Tai tik dūmų uždanga. Esminė ponios Lubienės žinia šita:

„Lietuva turėtų labiau saugoti savo rinką ir sudaryti palankesnes sąlygas vietos verslui.

„Dar kartą aš pridėsiu jums: o mūsų trąšų įstatymas, dabartinis, kuris bus diskutuotinas. Pastabas kam, kas ruošė? Akcinė bendrovė „Achema“? Ne. Tai visi įvežėjai, kurie įveža tas pačias rusiškas trąšas, skandinaviškas trąšas, lenkiškas trąšas, suprantat, mūsų rinka vidaus netgi yra kiaura kaip rėtis“.

Kas tie „rusiškų trąšų įvežėjai“, kurie, pasak ponios Lubienės, kenkia „Achemos“ verslui? Atsakymas kaip ir akivaizdus, ar ne? Nežinau, ką ten veža ponas Rusijos garbės konsulas Kučinskas iš Marijampolės „Arvi“, bet štai pono Seimo nario Karbauskio „Agrokoncernas“ veža į Lietuvą tiksliai tokias trąšas, kokias gamina „Achema“.

Pamenat, kai pernai Haroldas Mackevičius ėmėsi skaičiuoti „Agrokoncerno“ įvežamų trąšų cheminę sudėtį, teigdamas, kad Karbauskis nedidelių priemaišų dėka apeina ES antidempinginius muitus, jis kartu užsiminė, jog tai daro didelį nuostolį „Achemai“ ir gresia bedarbyste Jonavoje?

Aš tada sakiau, kad jeigu „Agrokoncerno“ veikla kaip nors kenktų „Achemai“, tai jau seniai griaudėtų per visą Lietuvą. Nes „Achema“ ne ta įmonė, kurios balso galima neišgirsti ir kurios nuomonės galima nepaisyti. Ji ne tik dešimtis milijonų į biudžetą moka, ne tik tūkstančius įdarbina, ne tik savo žiniasklaidą turi. „Achema“ dar visai neseniai ir savo Ūkio ministrą turėjo.

Bet „Achema“ tylėjo. Iki šiandien, kai ponia Lyda Lubienė išėjo per savo žiniasklaidą viešumon ir pasiuntė tris labai aiškias žinias:

– Aš esu nepatenkinta rusiškų trąšų importu į Lietuvą, nes tai kenkia „Achemai“;

– Aš galiu surengti tokį „Achemos“ darbuotojų mitingą prie Seimo, kad maža nepasirodys;

– Aš galiu uždaryti „Achemą“ ir socialinio sprogimo Jonavoje pasekmės nušluos premjerą Skvernelį kartu su visais jo norais tapti prezidentu.

Kodėl ponia Lubienė tik šiandien išėjo viešumon?

Spėju, todėl, kad prieš kelias dienas vienas toks didybės manija apsirgęs Seimo narys, vardu Ramūnas, pradėjo kliedėti prezidentės Dalios Grybauskaitė veiklos tyrimu. Taip gan konkrečiai kliedėti, tarsi jau būtų apsisprendęs ir netgi tyrimo komisijos pirmininkę susiradęs.

Tik įsijautęs prezidentės tyrėjas ne į visas aplinkybes atsižvelgė.

Pamenat, prieš kelerius metus, po „Achemos“ koncerno įkūrėjo, šviesios atminties Bronislovo Lubio mirties, vyko trintis tarp paveldėtojų, kurių dalis norėjo parduoti savo akcijas rusams? Tuomet viena tokia ponia Dalia, turinti nemenką įtaką Lietuvoje, labai aiškiai stojo į ponios Lydos pusę, kuri paskelbė siekianti išlaikyti „Achemą“ lietuviška įmone.

Praėjo treji metai ir, kaip matome, ponia Lyda nepamiršo, kas jai padėjo perimti koncerno valdymą ir išsaugoti jį lietuviška įmone. O štai ponas Ramūnas, akivaizdu, pamiršo. Arba nepaėmė domėn. Todėl dabar gaus“.

Agroeta

Neapsikentusi rusiškų trąšų importo „Achema“ iškasė karo kirvį „Agrokoncernui“?

 • 3 komentarai
  Komentuoti

  1. Ooooo   2018/06/09 at 14:19

   Čia irgi užaugo sparnai moteriškei. Būtų laiminga, kad nebūtų jokios konkurencijos su trašomis

  2. Vardas   2018/06/11 at 22:37

   Jooo. Ivežami pieno produktai iš Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos kenkia Pieno žvaigždėms…. Man tai kažkuo kvepia..

  3. kad   2018/06/12 at 17:58

   neperkame nei rusiškų, nei jau ypač brangių Achemos trašų, kai Lenkijoje yra dvigubai pigesnių

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.