Į kur smulkūs ūkiai investavo 93 proc. paramos lėšų?

(Vilnius, gegužės 18 d.) Tarp smulkiųjų ūkininkų, kurie siekia Europos Sąjungos paramos, patys aktyviausi yra gyvulininkystės ir augalininkystės ūkiai. Tokią informaciją ketvirtadienį vykusioje tiesioginėje konferencijoje pateikė Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA)  Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktoriaus pavaduotoja Alma Valskytė.
NMA daugiausiai paraiškų patvirtino smulkiems gyvulininkystės ūkiams – 256 paraiškos, kurių projektų vertė siekia 3,19 mln. eurų.
Antroje vietoje įsitvirtinę augalininkystės ūkiai, kuriems patvirtintos 246 paraiškos už 3,03 mln. eurų.
Aktyviais galima laikyti ir mišrius ūkius. Šių ūkių paraiškų patvirtinta 196 paraiškų už 2,41 mln. eurų.

„Dažniausiai remiami daugiau kaip 10 ha dydžio gyvulininkystės ir augalininkystės ūkiai, uogininkystės ir kiti ūkiai yra mažesni“, – pasakojo A. Valskytė.

Ji pridūrė, kad absoliučiai didžioji dauguma smulkių ūkių (93 proc.) už paramos lėšas pirko žemės ūkio techniką. Populiariausią techniką sudarė grėbliai, vartytuvai, šienapjovės, akėčios.

Ji pabrėžė, kad tarp gyvulininkystės ir mišrių ūkių daugiausiai buvo įsigyjami mėsiniai galvijai ir pieninės karvės.

NMA atstovė pabrėžė, kad siekiantieji paramos ūkiai paramą gali gauti, jei gamina žemės ūkio produktus, juos perdirba ir tiekia rinkai. Žemės ūkio produktai turi būti pagaminti išimtinai ūkininko ūkyje. Paraiškas gali teikti tik fiziniai asmenys.

„Jeigu tuo pačiu metu įgyvendinate kitus investicinius Kaimo plėtros programos projektus ir jų dar neįgyvendinote, tai paraiškos pildyti nė neverta, nes parama vis tiek nebus teikiama. Išimtis taikoma tik keičiantiems asbestinius stogus“, – sakė A.Valskytė.

Ūkis, kuris ketina teikti paraišką, turi būti veikiantis ir deklaravęs pasėlius, taip pat registravęs gyvulius. „NMA patikrins, ar pasėlių paraiška buvo teikta 2017 metais. Taip pat svarbu, kad ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, paraiškos teikimo dieną būtų ne mažesnis kaip 4000 Eur ir ne didesnis kaip 7999 eur“, – pabrėžė A. Valskytė.

NMA pabrėžia, kad smulkiųjų ūkininkų paraiškos renkamos iki birželio 29 d.
Agroeta

 • Atsiliepimai
  Komentuoti

  1. Joo   2018/05/19 at 06:34

   O Lanzbyyrgio vagys nuolat melagingai aiškino ir tebeaiškina, kad smulkūs ūkiai paramas pravalgė.

  Komentuoti

  Jūs el. pašto adresas nebus paviešintas.